dyskryminacją

Jak walczyć z dyskryminacją

Skutki dla zdrowia psychicznego i fizycznego są spotęgowane dla tych, którzy doświadczają wielu form dyskryminacji. Powodują one również zwiększone ryzyko absencji w pracy, wzrost stóp przerywania zatrudnienia i kosztują naszą gospodarkę narodową niezliczoną ilością milionów dolarów.

Niezależnie od tego, czy jesteś na linii frontu ruchu społecznego, czy też walczysz z dyskryminacją w swoim codziennym życiu, przetrwanie może być trudne, nie wspominając już o tym, co możesz zrobić. Oto pięć ważnych wskazówek, które pomogą Ci w podróży:

dyskryminacjąObejmuj swoje piękno i siłę.

Znajdź sposoby, aby objąć i uczcić swoją tożsamość – siłę i piękno twojego bycia sobą. Czytaj książki, rozmawiaj z ludźmi i udaj się na zdarzenia potwierdzające tożsamość. Wzywaj zaufanych przyjaciół i krewnych, osoby o zdrowym poczuciu jaźni, o wsparcie. Rozważ także skorzystanie z pomocy wyszkolonego profesjonalisty w swojej okolicy, aby stworzyć rozwiązania dopasowane do konkretnej sytuacji i potrzeb. Rób to co lubisz i co sprawia ci przyjemność – może to czytanie książek, kucharstwo lub granie w gry hazardowe za darmo 77777 – masz prawo robić rzeczy, które kochasz i czuć się szczęśliwym z ich robienia.

dyskryminacjąDbaj o siebie i naucz się radzić sobie.

Jednym z najlepszych sposobów walki z dyskryminacją jest dbanie o siebie. Twoje przetrwanie jest nie tylko ważne; to akt rewolucji. Uczyń swoje życie rewolucyjnym ćwicząc, jedząc zdrowo i znajdując sposoby codziennego odstresowania.

Stawać w swojej obronie

Daj znać innym, w jaki sposób ich słowa i działania wpłynęły na Ciebie i na tych, na których Ci zależy. Walcz o swoje prawa. Aby wprowadzić zmiany, trzeba uświadomić ludziom, że istnieje problem. Skontaktuj się z wybranymi przedstawicielami, ACLU i Office for Civil Rights. Im więcej osób może zobaczyć rzeczywisty wpływ na życie i niesprawiedliwość tego, co się dzieje, tym bardziej możemy walczyć, aby położyć kres dyskryminacji raz na zawsze.

Zorientuj się i poznaj konsekwencje zanim zaczniesz działać.

dyskryminacjąNaprawdę jest czas na odwagę i czas na ostrożność, a inteligentna osoba zna różnicę. Zważ koszty i korzyści i sam zdecyduj, co możesz i czego chcesz. Zrób sobie zapas. Wykorzystaj swoje mocne strony i uruchom plan, aby zrekompensować swoje słabości. Staraj się jak najlepiej chronić siebie i innych oraz minimalizuj ryzyko. Czas jest krytyczny. Strategicznie staraj się osiągnąć maksymalny efekt.

Osiągaj i organizuj. Nie walcz sam.

Ludzie naprawdę są silniejsi i bezpieczniejsi, gdy stoją razem. Zmobilizuj swoich przyjaciół, rodzinę i współpracowników. Jesteśmy silniejsi, gdy stoimy razem, dzielimy się opowieściami i sprawiamy, że nasz głos jest słyszalny. Zjednoczenie się z innymi, którzy mają do czynienia z podobną sytuacją, jak Ty, może pomóc ci zdobyć zasoby i wsparcie społeczne, których potrzebujesz, aby przetrwać. Mogą nawet dać ci bazę do mobilizacji, jeśli zdecydujesz się zorganizować i walczyć o swoje prawa.