Jak działać w obliczu mowy nienawiści?

Nienawiść jest otwartym atakiem na tolerancję i akceptację

Trzeba przeciwdziałać aktom dobroci. Siedzenie w domu z twoją cnotą nie robi dobrego. W obliczu nienawiści cisza jest śmiertelna. Apatia zostanie zinterpretowana jako akceptacja – przez sprawców, obywateli, a co gorsza – ofiar. Jeśli pozostaniesz niezaprzeczalny, nienawiść trwa i rośnie.

Nienawiść jest atakiem na zdrowie społeczności

Nienawiść rani społeczeństwa na tle rasowym, etnicznym, płciowym i religijnym. Departament Edukacyjny ostrzega, że przestępstwa nienawiściowe, bardziej niż jakakolwiek inna przestępczość, mogą powodować konflikt społeczności, niepokoje obywatelskie, a nawet zamieszek. Dla całej ich „patriotycznej” retoryki grupy nienawiści i ich naśladowcy naprawdę próbują nas podzielić.

Zgłoś wiadomość na Facebook lub Twitter

Każdy, kto utworzy profil, oficjalnie akceptuje Warunki korzystania z serwisu Facebook lub Twitter. Społeczne firmy medialne są zobowiązane do usuwania wiadomości, w których ludzie są atakowani na podstawie ich rasy, religii lub pochodzenia etnicznego. Nie jest to jednak automatycznie. Facebook i Twitter usuwają tylko wiadomości po zgłoszeniu przez użytkownika. Dlatego ważne jest, aby zgłosić nienawistne lub dyskryminujące wiadomości. Raportowanie jest całkowicie anonimowe. Na podstawie Twojego raportu Facebook i Twitter mogą zdecydować się na wiadomości w trybie offline, a nawet zablokować konto na chwilę lub na stałe.

To samo dotyczy darmowe gry online – każda gra ma online chat i nawet tam można spotkać kilku osób z retoryka nienawiści. Ale masz mozliwosc te osoby zablokować i zgłosić wiadomość o tym dla deweloperów gry.

Reaguj na mowę nienawiści

Nawet jeśli nie jesteś osobą ofiarą mowy nienawiści, możesz coś z tym zrobić. Na przykład można jasno określić, że nie zgadzasz się z aktualizacją stanu lub postu. Poniższe wskazówki mogą być pomocne: -Odmawiaj fałszywe twierdzenia w miarę możliwości z faktami. Zapoznaj się z wiarygodnymi źródłami. -Wyraź swoją niedowierzanie i niezadowolenie, ale nie angażuj się w bezcelowe „to nie” / „tak”, argumenty i wzajemne pogmatwanie i obelgi. -Pamiętaj, że niektóre wiadomości są publikowane z zamiarem prowokowania. Więc nie pozwól, aby się niesie w emocjonującej i nienawistnej tyradzie – trzymaj się spokoju.

Reaguj w jakikolwiek sposób dla siebie. Czy wolisz nie reagować bezpośrednio na mowę o nienawiści? Następnie można publikować własne pozytywne lub zróżnicowane stwierdzenia za pośrednictwem Facebooka lub Twittera na ten sam temat lub o atakowanej grupie. Jest to subtelny sposób walki z mową nienawiści.